Zabiegi rehabilitacyjne

Zabiegi rehabilitacyjne w Zakopanem


W Willi Widokowej Wojnar dzięki Państwa zaufaniu otworzyliśmy nowo wyremontowaną cześć zabiegową WojnarMed.

Zapraszamy do zapoznania się z szerokim wachlarzem usług rehabilitacyjnych jakie oferujemy:

Terapia manipulacji powięzi STECCO

Terapia manipulacji powięzi, którą oferujemy w naszym ośrodku podczas turnusów rehabilitacyjnych.

Indywidualna karta pacjenta jest narzędziem, które pozwala nam na skuteczniejsze i bardziej holistyczne podejście do terapii. W trakcie wywiadu zbieramy szereg informacji dotyczących jego stanu zdrowia, historii medycznej, skarg, objawów, przyjmowanych leków czy styl życia. Te informacje pozwalają nam na dokładniejsze zrozumienie problemu i przygotowanie indywidualnego planu terapii.

Indywidualna karta pacjenta to także ważne narzędzie do monitorowania postępów. Dzięki temu jesteśmy w stanie ocenić skuteczność przeprowadzonej terapii oraz na bieżąco modyfikować plan, aby jak najlepiej spełnić potrzeby pacjenta.

Modele biomechaniczne STECO pozwalają nam dokładnie określić, które obszary ciała wymagają leczenia. Dzięki temu, możemy skuteczniej działać na bolesne i ograniczone ruchy, poprzez odpowiednią manipulację lub mobilizację stref powięziowych. W efekcie, zmniejszone zostają dolegliwości bólowe pacjenta oraz zyskuje zwiększony zakres ruchu.

Terapia manipulacji powięzi Stecco jest skierowana dla osób cierpiących na ograniczenie ruchomości oraz ból związany z napięciem mięśniowo - powięziowym. Jest to metoda skuteczna dla pacjentów zarówno z dolegliwościami kręgosłupa, jak i innymi partiami ciała. Terapia ta jest odpowiednia dla osób w różnym wieku i różnym stopniu sprawności fizycznej.

Jeśli cierpisz na ograniczenie ruchomości i ból związany z napięciem powięzi, zapraszamy Cię do skorzystania z terapii manipulacji powięzi Stecco w Willi Wojnar w Zakopanem. Nasz zespół specjalistów przeprowadzi indywidualną diagnozę i przygotuje plan terapii, aby pomóc Ci wrócić do pełni sił i zdrowia.

Zobacz jak wygląda terapia 

Terapia falą uderzeniową
Terapia falą uderzeniową (SWT – Shock Wave Therapy ) jest jednym z najefektywniejszych zabiegów fizykoterapeutycznych. Przyczynia się do szybkiego i długotrwałego zniesienia bólu

Zabieg rehabilitacyjny uważany za najskuteczniejszą formę leczenia ostrogi piętowej, bezbolesne i bezinwazyjne działanie fal charakteryzuje się 70-80 % skutecznością w usunięciu dolegliwości bólowych. Ponad to ortopedzi zalecają to terapię osobom cierpiącym na :

Fala uderzeniowa nie wchodzi w skład zabiegów wykonywanych w ramach pakietu. Jest to zabieg dodatkowo płatny. Może być wykonywany 2-3 razy w tygodniu. 

MagnetoStym

Najskuteczniejsza bezkontaktowa terapia nietrzymania moczu!

Innowacyjna bezdotykowa metoda głębokiej elektromagnetycznej stymulacji tkanek. Impulsowe pole elektromagnetyczne emitowane przez urządzenie powoduje, że mięśnie dna miednicy bardzo efektywnie kurczą się bez konieczności mocowania elektrod. Podczas terapii pacjent siedzi zupełnie ubrany na wygodnym fotelu. Stymulacja elektromagnetyczna zwiększa siłę i wytrzymałość zwieracza i mięśni dna miednicy. Podczas stymulacji pacjent skupia się na skurczach mięśni, co wspomaga aktywne wykonywanie ćwiczeń w tych partiach. Każda sesja terapeutyczna trwa około 20 minut i na ogół przeprowadza się ją co drugi dzień. Poprawa jest odczuwalna już po około sześciu sesjach. Zabieg jest bezbolesny. Terapia aparatem MagnetoSTYM

Terapeuta, za pomocą innowacyjnych rozwiązań aparatu, takich jak regulacja kształtu linii pola magnetycznego i częstotliwości impulsów od 1-80Hz, może znacznie lepiej dopasować parametry do indywidualnych potrzeb Pacjenta i jednocześnie skuteczniej zwalczyć źródło bólu.

Ponad to dzięki specjalnej głowicy możliwe jest:

 

Przeciwwskazania dla terapii:
ciąża, choroba nowotworowa, czynna gruźlica płuc, ciężkie infekcje pochodzenia wirusowego, bakteryjnego i grzybiczego, obecność elektronicznych implantów wspomagających pracę różnych narządów

Zadbaj o Swoje zdrowie podczas turnusu rehabilitacyjnego w Willi Wojnar

Okłady borowinowe

Posiadamy borowinę z Czarnego Dunajca gdzie obecnie znajdują się jedne z najmłodszych i najlepszych torfowisk w Polsce.

Lecznicze działanie borowiny polega na oddziaływaniu cieplnym i mechanicznym oraz chemicznym wpływie zawartych w niej związków i ciał takich jak hormony, kwasy huminowe, bituminy, białka, aminokwasy, żywice i woski na schorzenia zwyrodnieniowe, zapalenia okołostawowe, nerwobóle oraz w przewlekłym gośćcu stawowym i zapaleniach mięśni. Okłady polegają na nałożeniu na poddane zabiegowi okolice ciała rozdrobnionej i podgrzanej do temp. 42-45 stopni C borowiny.

Krioterapia miejscowa

Zabieg polega na wprowadzeniu do tkanki niskiej temperatury za pomocą CO2. Krioterapia ma działanie przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Stosuje się ją szczególnie w przypadku świeżych urazów i kontuzji. Znajduje również świetne zastosowanie w przypadku zmian zwyrodnieniowych stawów, chorób reumatycznych. Jest niezastąpionym zabiegiem pomagającym w rehabilitacji ze względu na natychmiastowe działanie przeciwbólowe.

Lampa Sollux

Sollux jest zabiegiem rehabilitacyjnym światłolecznictwa stosowanym głównie w schorzeniach kręgosłupa, w ortopedii, neurologii oraz reumatologii. Lampa z filtrem niebieskim działa przeciwbólowo, ponadto stosujemy się ją w celu złagodzenia podrażnień po złuszczaniu naskórka i po jego oczyszczaniu. Światło czerwone zaś łagodzi stany zapalne i przyśpiesza gojenie ran.

Drenaż limfatyczny

Jest to jeden z zabiegów fizjoterapeutycznych polegający na usprawnianiu krążenia limfy. Dzięki temu zapobiega się chorobom powstającym z obrzęków zastoinowych, onkotycznych, zapalnych i chłonnych. Masaż wykonywany jest w bardzo wolnym tempie, a wykorzystywane techniki są płynne i delikatne.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny – leczniczy jest jednym z najstarszych zabiegów na świecie. Jego lecznicze właściwości były już wykorzystywane w starożytnych Chinach. Głównym jego celem jest poprawie psychofizycznego stanu pacjenta. Znajduje on zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu chorób z dziedziny pediatrii, chorób internistycznych, ortopedii, neurologii. Masaż regeneruje mięśnie, zwiększa sprężystość mięśni i ich elastyczność, działa przeciwbólowo oraz uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Laser biostymulacyjny

Laser biostymulacyjny jest jednym z laserów terapeutycznych. Znajduje doskonałe zastosowanie jako środek przeciwbólowy, przeciwzapalny oraz przeciwobrzękowy.
Podczas zabiegu wykorzystuje się podczerwień i czerwień, która najgłębiej przenika do tkanek. Efekt biostymulujący poprawia regenerację komórek, stymuluje syntezę białek, powoduje wzrost fibroblastów i włókien kolagenowych oraz komórek nerwowych.

Prądy diadynamiczne

Prądy diadynamiczne wykorzystywane w elektroterapii prądy zmienne o małej częstotliwości. Zabieg rehabilitacyjny wykazuje działanie przekrwienne i przeciwbólowe.

Elektrostymulacja
Jest to zabieg podczas, którego dzięki prądom o niskiej częstotliwości wywołuje się skurcz mięśni podobny do tego jaki następuje podczas wysiłku fizycznego. Elektrostymulacja od wielu lat wykorzystywana jest w rehabilitacji szczególne jej zastosowanie można zauważyć w redukcji bólu np. kręgosłupa.

Prądy interferencyjne

Jest to zabieg wykorzystujący prądy o średniej częstotliwości modulowane w amplitudzie z małą częstotliwością. Zabieg pobudza mięśnie do skurczu, a co za tym idzie usprawnia krążenie obwodowe. Główne zastosowanie w leczeniu bólu oraz usprawnianiu procesów odżywczych tkanek i ich metabolizm. Zaleca się stosowanie tego zabiegu do zmniejszenia bólu, obrzęków oraz usprawnienie krążenia głębokiego i powierzchniowego.

Przezskórna stymulacja nerwów (tens)

Impulsy elektryczne uruchamiają dwa naturalne mechanizmy przeciwbólowe. Uwalnianie endorfin czyli naturalnych opiatów oraz blokada bramki bólowej w rdzeniu kręgowym. Zabieg stosowany jest w walce z bólem kręgosłupa, mięśni, stawów. Nie stwierdzono klinicznie skutków ubocznych. Mogą się jedynie pojawić reakcje alergiczne na żel stosowany podczas zabiegu.

 

Gimnastyka w wodzie (Aquaaerobic)

W naszej ofercie jest również bardzo popularny Aquaaerobic. Te ćwiczenia ćwiczeń idealnie poprawiają formę fizyczną oraz rzeźbią sylwetkę.

Bezpieczna forma rehabilitacji

Są to zajęcia dla każdego, nawet dla osób nie pływających ponieważ posiadamy pasy wypornościowe. Gimnastykę w wodzie mogą uprawiać osoby mające problemy z bólem : pleców, kolan, rąk oraz osoby z nadwagą wszystko to za sprawą siły wyporu wody.

Ćwiczenia sprawiające problemy na sali gimnastycznej w wodzie na pewno będą dużo łatwiejsze to wykonania.

Zajęcia w wodzie pozytywnie wpływają na pracę serca i płuc, aktywują krążenie krwi oraz rozwijają siłę mięśni. Aquaaerobic jest bardzo popularnym zabiegiem wśród osób przyjeżdżających na turnus rehabilitacyjny

Nordic walking
To forma treningu fizycznego łącząca marsz z odpychaniem się od podłoża za pomocą specjalnych kijków. Zajęcia z Nordic Walkingu prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów ponieważ w tym zabiegu bardzo ważna jest technika chodzenia.

Dzięki wykorzystaniu kijków w marszu pracują mięśnie całego ciała. Odpowiednia technika przyczynia się do mniejszego obciążenia stawów i kręgosłupa niż przy zwykłym spacerze lub joggingu.

Zabieg ten pomaga w redukcji nadwagi, w walce z bólami stawów i kręgosłupa. Jest polecany dla osób chcących poprawić kondycję oraz wydolność organizmu.

Podczas turnusu rehabilitacyjnego wszyscy goście mogą w cenie 10 zł wypożyczyć kijki do Nordic Walking. Bardzo ważnym aspektem zabiegu jest możliwość jednoczesnego poznania okolicy Willi Wojnar oraz odwiedzenia miejsc z pięknymi widokami na Tatry.

Wszystkie zabiegi realizowane są na turnusach rehabilitacyjnych.

Istnieje możliwość wykupienia zabiegów podczas wyjazdu indywidualnego.